KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13486420
nr 1348 6420
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Blyerts, Hästar. Signerad, daterad 1942. Motivet: 30,5x38 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
måndag 21 september 2020
kl 18:46:03